Катран

OLYMPUS DIGITAL CAMERAКатран®, 72% ЗП

Фунгіцид системної та контактної дії

Діючі речовини: металаксил, 80 г/кг + манкоцеб, 640 г/кг.

Препаративна форма: змочуваний порошок.

Упаковка: 5 кг

Механізм дії: висока біологічна активність та широкий спектр дії фунгіциду Катран забезпечується двома складовими: системною (металаксил) та контактною (манкоцеб).
Металаксил належить до речовин системної дії, через 30-60 хвилин після обприскування поглинається наземною частиною рослини. Рухаючись акропетально, діє профілактично, а на ранній стадії інфекції проявляє лікувальну і захисну дію. Інгибує синтез протеїнів в клітинах патогену за рахунок порушення процесу синтезу РНК в рибосомах.
Манкоцеб належить до речовин контактної дії, інгибує активність ензим за рахунок порушення процесу синтезу АТФ.
Катран проникає в рослину за 30 хвилин, створюючи захисний шар на поверхні рослини та забезпечує захист культури навіть у дощову погоду.
Катран має системну і трансламінарну дію, захищає всю рослину, навіть ті частини рослини, які виросли після застосування препарату.
Не селективний, вражає більшість видів грибів, збудників захворювань.

Період захисної дії: 14-21 день.

Призначення: Катран ефективно застосовується на винограді проти мілдью, сірої та білої гнилі, інших поширених хвороб. На картоплі та томатах – проти фітофторозу, на хмелі – проти найбільш шкодочинної хвороби – псевдопероноспорозу, а також на інших культурах проти основних хвороб.

Застосування та норми:

 Культура

 Шкідливий об’єкт

Норма витрати препарату, кг/га

 Кратність обробок

 Виноград

Мілдью, чорна плямистість, сіра та біла гнилі

 2,0-2,5

 3

Картопля, томати

Фітофтороз

2,0-2,5

 

 Огірки, цибуля

Несправжня борошниста роса

 2,0-2,5

 3

Хміль

Псевдопероноспороз

2,5

3

 Ріпак

Альтернаріоз, пероноспороз

 2,5

 3

Норми витрати робочого розчину: для польових та овочевих культур 150-600 л/га, плодових  та виноградників 400-1500 л/га, хмелю 800-2000 л/га.

Загальні рекомендації: обприскування проводити рано вранці або ввечері у безвітряну погоду  типовими обприскувачами при температурі не більше +20 oС. Важливим моментом є достатнє змочування рослин робочим розчином.
Найкращі результати дає профілактичне застосування Катрану, тобто до появи видимих симптомів розвитку хвороби на культурній рослині (2-3 обробки за сезон з інтервалом 10-12 днів). В разі необхідності  захисту вже інфікованих рослин рекомендується перший обробіток провести фунгіцидом куративної дії, а через 7-10 днів починати обробіток Катраном.
Найдоцільніше використовувати під час фази активного росту культур в системі з інсектицидами. Сумісний з більшістю пестицидів.

Переваги:

  • висока надійність та біологічна ефективність проти збудників класу ооміцетів завдяки двом діючим речовинам;
  • при застосуванні препарату діюча речовина швидко (на протязі 30-40 хв) проникає в рослину і не змивається дощем та гарантує захист завдяки системній і трансламінарній дії, захищає навіть ті пагони, що з’явилися після застосування препарату;
  • оптимальний термін захисної дії 10-14 днів, навіть при високому розвитку інфекції та несприятливих погодних умовах;
  • висока біологічна ефективність забезпечує зменшення  кількості рекомендованих обприскувань за вегетаційний період;
  • препарат малотоксичний для людей, тварин, бджіл, птахів;
  • гарантоване збереження врожаю високої якості.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Можна використовувати XHTML теґи та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>