• Фитал

Фитал® , 65% РК

Фунгіцид системної дії

Діючі речовини: фосфіт алюмінію, 570 г/л + фосфориста кислота, 80 г/л.

ТУ У 20.2-31052661.005:2013

Технологія виробництва розроблена та впроваджена фірмою „Кемілайн Агро”.

Препаративна форма: розчинний концентрат.

Упаковка:  каністра 15 кг.

Механізм дії: Фитал – системний фунгіцид класу похідних фосфористої кислоти. Основною ознакою системних фунгіцидів є те, що вони проникають в рослину і діють зсередини. В рослині вони пересуваються трансламінарно від верхньої поверхні до нижньої (абаксиальної) поверхні листа і звідти – до ореального поясу рослини – акропетальний рух. Цими видами проникнення володіє в тій чи інший мірі кожний системний фунгіцид, але тільки Фитал (фосфіт алюмінію) володіє базипетальним транспортом, тобто проникає в нижню частину рослини (корені, клубні), захищаючи останні від патогену. Цим, наприклад, пояснюється краще зберігання картоплі, більш потужний розвиток кореневої системи зернових та інших культур, та інший позитивний вплив Фиталу на ту чи іншу культуру. Навіть невелика кількість фосфіту алюмінію за рахунок того, що він порушує цілісність та проникненість клітинних мембран патогену, повністю блокує проростання спор на поверхні листа, та гальмує проростання гіф і розвиток міцелію (лікувальна та профілактична дія). Крім того, похідні фосфористої кислоти значно активують власну імунну систему рослини, що різко посилює фунгіцидну дію (активуються окисно-відновні ферменти, зокрема, пероксидаза, яка приймає участь у захисних реакціях). Препарат проникає в рослину вже через 30 хвилин після обприскування, швидко розповсюджується по рослині і починає діяти.

До складу препарату входить до 2% сульфату міді. Мідь, в свою чергу, входить до складу окислювальних ферментів (поліфенолоксидази, аскорбіноксидази, лактази, дегідрогенази), які мають велике значення в окислювальних процесах, що відбуваються в рослинах. Цей елемент підсилює інтенсивність дихання рослин. Крім того, така добавка направлена на посилення профілактичної дії Фиталу (мідь інгибує проростання спор, пригнічує життєво-необхідні білки патогенів). Але, як виявилося на практиці, виникає синергізм (посилення дії) іонів міді та алюмінію при їх сумісній присутності в рослині, що посилює лікувальну дію препарату. Всі вищенаведені фактори підтверджують багатофункціональну дію препарату Фитал, що пояснює його унікальність та суттєву відмінність від препаратів інших класів. Так, Фитал відноситься до неорганічних сполук на відміну, наприклад, від Альєтту та його аналогів, які є яскраво вираженими фосфорорганічними сполуками. Фитал – препарат, в якому гідлоліз діючої речовини проходить в декілька разів швидше, ніж в фосфорорганічних пестицидах.

Фосфориста кислота, що входить до складу Фиталу, визволяється з її солей внаслідок гідролізу безпосередньо в рослині. В грунті і в воді фосфіт алюмінію гідролізується дуже швидко, причому продуктами гідролізу є гідроксид алюмінію та фосфориста кислота. Сполуки алюмінію природньо знаходяться в грунті в вигляді алюмосилікатів та інших сполук, тобто ці речовини притаманні самому природному середовищу. Фосфориста кислота за участю мікроорганізмів грунту окислюється до фосфорної кислоти, яка зв’язується грунтовими колоїдами або йде на харчування рослин, тобто перетворюється в речовину, притаманну грунту як природному субстрату.

Важливим також є те, що фосфіт алюмінію – комплексна сполука на основі фосфору. Отже, фосфор в препараті знаходиться в легкодоступній водорозчинній формі, тобто більш доступний для рослин, ніж в мінеральних добривах. За рахунок більш оптимального фосфорного живлення Фитал стимулює поглинання рослиною важкодоступного азоту, тим самим збільшує “ККД” азотних добрив.

Таким чином, застосування Фиталу в великій мірі зменшує екологічне навантаження на агробіоценоз, тим самим покращуючи умови росту рослини, а також забезпечує фосфорне живлення рослин.

Період захисної дії: 14-21 день.

Призначення: Фитал ефективно застосовується на виноградниках проти мілдью, оїдіуму та інших хвороб; на плодових та овочевих культурах проти основних найбільш поширених захворювань; на зернових, сої, ріпаку, цукрових буряках та інших культурах проти найбільш шкодочинних хвороб.

Застосування та норми:

Культура Шкідливий об’єкт Норма витрати препарату, кг/га Макс.кратність обробок
Зернові: пшениця, ячмінь, жито, тритикале Кореневі гнилі, борошниста роса, септоріоз, фузаріоз колосу, плямистості, ринхоспоріоз, іржа 1,5 2
Соя, горох Фузаріоз, альтернаріоз, аскохітоз, пероноспороз 2,5-3,0 2
Ріпак Несправжня борошниста роса, септоріоз, чорна ніжка, борошниста роса, фомоз, альтернаріоз 2,0-3,0

2
Буряки цукрові
Пероноспороз, борошниста роса,  альтернаріоз, рамуляріоз, іржа, церкоспороз
1,5

3

Виноградники Мілдью, оїдіум, чорна плямистість, антракноз, сіра та біла гнилі, інфекційне засихання 1,5-2,5 3
Яблуня, груша Парша, борошниста роса, моніліоз 2,0 3
Абрикос, вишня Моніліоз 2,0 3
Персик Курчавість листя, клястероспоріоз 2,0 3
Черешня Коккомікоз 2,0 3
Неплодоносні багаторічні насадження (маточники, розсадники) Парша, борошниста роса 2,0 3
Картопля, томати Фітофтороз, альтернаріоз, макроспоріоз, бактеріоз 2,0-2,5 3
Огірки, цибуля Пероноспороз 2,0-2,5 3
Хміль Псевдопероноспороз 3,0-5,0 3
Сосна, дуб (саджанці) Кореневі гнилі
40 г на 10 л
води та 0,5 кг
глини
1
Сосна Шютте 1,0-3,0 3
Дуб Кореневі гнилі, борошниста роса 1,0-3,0 3
Сходи сосни Вилягання або дитяча хвороба сіянців, шютте 3,0 3
Соняшник Сіра та біла гнилі, альтернаріоз, фомоз, пероноспороз, фомопсис, іржа 2,5-3,0 2
Кукурудза Іржа, фузаріозна гниль, бактеріальна стеблова гниль 2,5-3,0 2

Норма витрати робочого розчину: від 200 л/га до 2000 л/га в залежності від культури.

Загальні рекомендації: рекомендується раннє ранкове чи вечірнє пізнє обприскування типовими обприскувачами при температурі не більше +25 оС. Не застосовувати менше ніж за годину до випадання опадів.

Робочий розчин готується шляхом розчинення препарату у воді безпосередньо перед застосуванням. Для приготування робочого розчину в бакових сумішах, бак обприскувача наповнюють водою на 2/3, додають необхідну кількість препаратів, при працюючому змішувачі обприскувача, а потім – решту води. Витрата робочого розчину: польові культури – 200-400 л/га, для овочевих культур та картоплі – 400-600 л/га, для виноградників та плодових культур – 800-1500 л/га, для хмелю – 800-2000 л/га. Перша обробка: картопля – початок змикання рослин в рядках, томати – через 5-7 днів після висадження розсади в грунт, інші культури – профілактична обробка на початку вегетації. Подальші обробки – при перших ознаках хвороби.

Переваги:

 • висока біологічна ефективність;
 • пригнічує розвиток більшості збудників грибкових захворювань (сумчастих, голо-сумчастих, недосконалих та інших грибів);
 • сумісність препарату з іншими пестицидами (Топсін-М, Демітан, Данадим, Ф’юрі, Апполо, Ніссоран, Неорон, Фольпан, Бі-58 новий, Талстар, Топаз та інші);
 • не фітотоксичний, підвищує витривалість рослин;
 • володіє стимулюючими властивостями;
 • резистентності не виявлено;
 • екологічно безпечний;
 • зручна препаративна форма;
 • економічна доцільність застосування.

Написати відгук

Примітка: HTML розмітка не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

Фитал

 • ₴0.00грн

 • Без ПДВ: ₴0.00грн

Рекомендовані товари

Блу Голд

Блу Голд

Блу Голд®, 44% КСКонтактний фунгіцид профілактичної діїДіючі речовини: сульфат міді, 255 г/л + ..

₴0.00грн Без ПДВ: ₴0.00грн

Грінекс

Грінекс

Грінекс®, РК Фунгіцид системної дії Діючі речовини: алюміній фосфоновокислий, 400 г/л, пропамокар..

₴0.00грн Без ПДВ: ₴0.00грн

Кемівіт

Кемівіт

Кемівіт®, 25% КС Фунгіцид системної дії Діюча речовина: флутриафол, 250 г/л. Препаративна форма: ..

₴0.00грн Без ПДВ: ₴0.00грн

Кемістар

Кемістар

Кемістар®, 10% КЕ Фунгіцид системної дії Діюча речовина: пенконазол, 100 г/л. Препаративна форма:..

₴0.00грн Без ПДВ: ₴0.00грн

Скіф

Скіф

Скіф®, 25% КЕ Фунгіцид системної дії Діюча речовина: триадимефон, 250 г/л. Препаративна форма: ко..

₴0.00грн Без ПДВ: ₴0.00грн

Варта

Варта

ВАРТА™, 30% КЕДіючі речовини: пропіконазол, 200 г/л + азоксистробін, 100 г/л.      &n..

₴0.00грн Без ПДВ: ₴0.00грн